• Τελευταία Ενημέρωση: Παρασκευή 19 Απριλίου 2024, 08:50.

Όροι χρήσης

Η χρήση του παρόντος ιστοτόπου, του Γενικού Λυκείου Νικήσιανης, από επισκέπτες (χρήστες) προϋποθέτει την αποδοχή των ακόλουθων όρων χρήσης, οι οποίοι ισχύουν για όλες τις ιστοσελίδες του ιστότοπου http://lyk-nikis.kav.sch.gr

Πολιτική προστασίας των προσωπικών δεδομένων
Απαγορεύεται ρητά η με κάθε τρόπο εκμετάλλευση (αναδημοσίευση, επεξεργασία κ.λ.π.) δεδομένων (ονόματα, φωτογραφίες, video κ.λ.π) των μαθητών. Στην περίπτωση που μπορεί να ταυτοποιηθεί όνομα μαθητή με φωτογραφία ή video αυτό γίνεται με έγγραφη άδεια κηδεμόνων.

Περιεχόμενο &  Πνευματικά δικαιώματα
Το περιεχόμενο του ιστότοπου  αποτελεί πνευματική ιδιοκτησία του εκάστοτε συγγραφέα ή αρθρογράφου και εκφράζει τις απόψεις των συγγραφέων οι οποίοι φέρουν και την αποκλειστική ευθύνη για το περιεχόμενο των άρθρων τους, εκτός των περιπτώσεων όπου αναφέρεται κάτι διαφορετικό. Είστε ελεύθεροι να αναπαράγετε, να διανέμετε και να δημοσιεύσετε αυτό το έργο κάτω από τους ακόλουθους όρους:

• Αναγνώρισης της πατρότητας του έργου: Θα πρέπει να αναγνωρίζετε την πατρότητα του έργου κατά τον τρόπο που προσδιορίζεται από το συγγραφέα του ή τον πνευματικό του κάτοχο. Αν σε ένα άρθρο δεν υπάρχει ειδική αναφορά, για την αναγνώριση του συγγραφέα / αρθρογράφου, αρκεί η αναγραφή της ηλεκτρονικής διεύθυνσης του άρθρου (URL).
  • Δωρεάν διάθεση: Δεν επιτρέπεται η εμπορική αξιοποίηση του έργου.
  • Άδεια: Αναφορά Δημιουργού - Μη Εμπορική Χρήση - Παρόμοια Διανομή CC BY-NC-SA
               cc

Παρότι προσπαθούμε να μην δημοσιεύσουμε υλικό που παραβιάζει τους νόμους περί πνευματικών δικαιωμάτων, ίσως (από άγνοια και όχι από πρόθεση) κάποια  πνευματικά δικαιώματα να παραβιάζονται για εκπαιδευτικούς  μόνο σκοπούς.  Αν λοιπόν, η δημοσίευση κάποιου κειμένου, φωτογραφίας, ηλεκτρονικού βιβλίου, βίντεο, ή άλλου υλικού, παραβιάζει τα πνευματικά σας δικαιώματα, παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας  ώστε αυτό να αφαιρεθεί.

Εγγυήσεις
Το περιεχόμενο του ιστοτόπου δεν συνοδεύεται από κανενός είδους εγγυήσεις, ρητές ή έμμεσες και αποποιούμαστε κάθε ευθύνη ζημίας που προέρχεται από την χρήση ή την αδυναμία χρήσης του ή την ύπαρξη σφαλμάτων στο περιεχόμενο και στις λειτουργίες του.

Τροποποίηση όρων
Το Γενικό Λύκειο Νικήσιανης διατηρεί το δικαίωμα τροποποίησης των παραπάνω Όρων χωρίς προειδοποίηση. Τέτοιες τροποποιήσεις θα γνωστοποιούνται με ανανέωση της παρούσας ιστοσελίδας.

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 7 επισκέπτες και κανένα μέλος