Δικαίωμα εγγραφής έχουν οι μαθητές, οι γονείς/κηδεμόνες και οι εκπαιδευτικοί του Γενικού Λυκείου Νικήσιανης.

Για την εγγραφή σας ακολοθήστε τα παρακάτω βήματα:

Βήμα 1ο:

11

Επιλέξτε (κλικ) Δημιουργία Λογαριασμού από το μενού   Σύνδεση  (κάτω-αριστερά.)

Βήμα 2ο:

2

Συμπληρώστε τα στοιχεία σας στην φόρμα που θα εμφανιστεί όπως στο παράδειγμα της παραπάνω εικόνας.
Στο πεδίο Όνομα πρέπει να εισάγετε το πραγματικό σας όνομα για να γίνει ο έλεγχος από τον διαχειριστή ότι πράγματι έχετε το δικαίωμα εγγραφής.

Στο πεδίο Διεύθυνση Ηλεκτρονικού Ταχυδομείου πρέπει να εισάγετε την διεύθυνση του e-mail σας στο οποίο και θα σας αποσταλλεί ένα e-mail ενεργοποίησης του λογαριασμού. Αν δεν έχετε e-mail πρέπει πρώτα να δημιουργήσετε ένα.

Βήμα 3ο:

Επιλέξτε το κουμπί  Εγγραφή  και θα εμφανιστεί το παρακάτω μήνυμα:

3

Βήμα 4ο:

Συνδεθείτε στο λογαριαμό του e-mail σας. Θα λάβετε ένα e-mail με το εξής περιεχόμενο:

4

Ακολουθήστε τις οδηγίες του.

Βήμα 5ο:

Στον ιστότοπο μετά την επιβεβαίωση θα εμφανιστεί το ακόλουθο μήνυμα:

5

Βήμα 6ο:

Μέσα στις επόμενες ώρες, ο διαχειριστής του ιστότοπου θα ελέγξει αν έχετε δικαίωμα εγγραφής, δηλαδή αν είστε μαθητής, γονέας/κηδεμόνας ή εκπαιδευτικός του σχολείου μας και θα ενεργοποιήσει τον λογαριασμό σας. μόλις συμβεί αυτό, θα λάβετε ένα e-mail σαν αυτό που ακολουθεί:

700

Εφόσον λάβετε αυτό το e-mail η διαδικασία εγγραφής έχει ολοκληρωθεί και, όποτε το επιθυμείτε θα μπορείτε να Συνδεθείτε.

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 15 επισκέπτες και κανένα μέλος